Aktuálne oznamy

So 21.11.   Obetovanie Panny Márie, spomienka
Ne 22.11.   Krista Kráľa, slávnosť
[liturgické čítania]

Ako správne prijímať Sväté prijímanie do rúk
počas mimoriadneho stavu pandémie je možné pozrieť si na inštruktážnom videu TV Lux.

Pokyny platné od 1.10.2020

Na základe zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie sa od 1. októbra menia hygienické opatrenia vydané Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. K už skôr zavedeným hygienickým a epidemiologickým opatreniam sa pripája predovšetkým obmedzenie maximálneho počtu účastníkov bohoslužieb na 50 ľudí.

Otcovia biskupi zároveň udelili dišpenz od povinnej účasti veriacich na nedeľných bohoslužbách, ktorý platí od 1. októbra až do odvolania.

Pokyny, obsahujúce už skôr zavedené hygienické a epidemiologické opatrenia spolu s limitom maximálneho počtu účastníkov bohoslužieb na 50 ľudí, aplikované pre bohoslužby v kostole Notre Dame sú uvedné v prílohe v formáte PDF.

Pokyny - druhá vlna COVID-19

Pokyny pre poskytovanie duchovnej služby počas druhej vlny COVID-19.

V spolupráci odborníkov Ministerstva zdravotníctva, Úradu verejného zdravotníctva a zástupcov cirkví pôsobiacich v Slovenskej republike vznikol súbor opatrení, ktoré sú pre cirkevné spoločenstvá až do odvolania záväzné pri slávení bohoslužieb a ďalších podujatiach. Opatrenia sa odvíjajú od toho, do ktorej z troch definovaných kategórií cirkevné spoločenstvo aktuálne spadá.

Semafor s farebnými kategóriami a podrobnými pokynmi pre poskytovanie duchovnej služby počas 2. vlny pandémie Covid-19, ako aj aktualizovanú tabuľku kategórií podľa okresov možno nájsť na webovej stránke COVID Semafor (www.tkkbs.sk/semafor).

Sväté omše

Z organizačných dôvodov Kanonisiek sv. Augustína rehole Notre Dame nastáva od septembra zmena v slávení sv. omší v kostole Notre Dame:

• v pondelok bude sv. omša slávená ráno o 6.45 (podvečerná sv. omša o 16.30 nebude)
  • v sobotu sa posúva začiatok slávenia sv. omše na 10.30 (z pôvodného o 9.30)

Časy slávenia sv. omší:

9.00 - nemecká svätá omša
10.30 - slovenská svätá omša
            [ Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu sa až do odvolania karmelitánske sv. omše neslávia.
              V čase mimo pandémie: ak nie je v oznamoch uvedené inak, je slávená ako karmelitánska vždy 3. nedeľu v mesiaci mimo mesiacov júl, august a december ]

Vysluhovanie sviatosti zmierenia

(Aktualizované 31.5. a 21.6.) Praktické informácie o každodennom spovedaní v čase pandémie po veľkonočných sviatkoch (vysluhovanie sviatostí od 14. apríla 22. júna) na základe inštrukcie otca arcibiskupa a usmernení hlavného hygienika Slovenskej republiky.

Individuálne vyslúženie sviatosti zmierenia a podanie Sv. prijímania sa riadi nasledovnými pravidlami:

Pobožnosti

Konanie verejných pobožností mimo obdobia mimoriadnych epidemiologických opatrení:

Eucharistická adorácia/poklona
Každý piatok po večernej sv. omši (od cca. 17.15 do 18.15).
Vždy prvú nedeľu v mesiaci medzi nemeckou (9.00) a slovenskou (10.30) sv. omšou.
Celodenná poklona: vždy 8. decembra; začiatok o 9.00 (ak nie je uvedené inak), koniec o 16.15 (pred večernou sv. omšou).
Prvopiatková pobožnosť
Každý prvý piatok po večernej sv. omši v rámci eucharistickej adorácie.
[V čase epidemoilogických opatrení v rámci krátkej eucharistickej poklony pred sv. omšou.]
Prihlásiť sa na odber Bohoslužby