Sviatosti

Sväté omše

Z organizačných dôvodov Kanonisiek sv. Augustína rehole Notre Dame nastáva od septembra zmena v slávení sv. omší v kostole Notre Dame:

• v pondelok bude sv. omša slávená ráno o 6.45 (podvečerná sv. omša o 16.30 nebude)
  • v sobotu sa posúva začiatok slávenia sv. omše na 10.30 (z pôvodného o 9.30)

Časy slávenia sv. omší:

9.00 - nemecká svätá omša
10.30 - slovenská svätá omša
            [ Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu sa až do odvolania karmelitánske sv. omše neslávia.
              V čase mimo pandémie: ak nie je v oznamoch uvedené inak, je slávená ako karmelitánska vždy 3. nedeľu v mesiaci mimo mesiacov júl, august a december ]

Vysluhovanie sviatosti zmierenia

(Aktualizované 31.5. a 21.6.) Praktické informácie o každodennom spovedaní v čase pandémie po veľkonočných sviatkoch (vysluhovanie sviatostí od 14. apríla 22. júna) na základe inštrukcie otca arcibiskupa a usmernení hlavného hygienika Slovenskej republiky.

Individuálne vyslúženie sviatosti zmierenia a podanie Sv. prijímania sa riadi nasledovnými pravidlami:

Pobožnosti

Konanie verejných pobožností mimo obdobia mimoriadnych epidemiologických opatrení:

Eucharistická adorácia/poklona
Každý piatok po večernej sv. omši (od cca. 17.15 do 18.15).
Vždy prvú nedeľu v mesiaci medzi nemeckou (9.00) a slovenskou (10.30) sv. omšou.
Celodenná poklona: vždy 8. decembra; začiatok o 9.00 (ak nie je uvedené inak), koniec o 16.15 (pred večernou sv. omšou).
Prvopiatková pobožnosť
Každý prvý piatok po večernej sv. omši v rámci eucharistickej adorácie.
[V čase epidemoilogických opatrení v rámci krátkej eucharistickej poklony pred sv. omšou.]

Obnovené verejné slávenie od 22.6.

Od pondelka 22. júna je obnovené verejné slávenie bohoslužieb v kostole Nanebovzatia Panny Márie Notre Dame.

Spôsob slávenia je podmienený aktuálnymi epidemiologickými opatreniami Úradu verejného zdravotníctva SR pre verejné slávenie bohoslužieb, nariadeniami Arcibiskupského úradu v Bratislave a podmienkami rehoľného spoločenstva (keďže ide o priestor využívaný ako interný kláštorný priestor pre každodenný duchovný život rehole, pričom viacero sestier je v pokročilom veku a vzhľadom na vek, či chronické ochorenia patrí do rizikovej skupiny).

Obmedzenie bohoslužieb NEtrvá

Žiaľ, obmedzenie verejného slávenia bohoslužieb v kostole Notre Dame zatiaľ stále trvá.
Verejné slávenie je obnovené od 22. júna 2020.

Pôvodná správa:

Od 6. mája bolo obnovené verejné slávenie bohoslužieb pod podmienkou dodržiavania prísnych epodemiologických opatrení podľa nariadenia hlavného hygienika.

Obmedzenie verejného slávenia bohoslužieb v kostole Notre Dame stále trvá, keďže:

• kapacita kostola je pri dodržaní hygienických opatrení už naplnená len účasťou rehoľného spoločenstva na bohoslužbách;

Vysluhovanie sviatostí

Informácie o sviatostiach - podmienkach a možnostiach ich vysluhovania v Kostole Notre Dame.

Krst detí

Podmienky
prijatý záväzok výchovy vo viere a vzhľadom na to splnené podmienky pre krstných rodičov.
Miesto
krst by sa mal vysluhovať pri krstnom prameni vo farskom kostole (Katedrála sv. Martina), avšak na základe dohovoru so správcom farnosti sv. Martina je možné krstiť aj v našom kostole.
Termíny
podľa dohovoru (ak je vysluhovanie krstu v našom kostole povolené správcom farnosti sv. Martina).
Prihlásiť sa na odber Sviatosti